Dy lojtarë ‘refuzuan’ të ekzekutonin penalltinë në ndeshjen Man City-Real Madrid

Dy lojtarë thuhet se nuk donin të ekzekutonin penalltinë gjatë përplasjes dramatike në çerekfinale të Ligës së Kampionëve mes Manchester Cityt dhe Real Madridit.

Me rezultatin e përgjithshëm 4-4 pas 210 minutash lojë, ndeshja do të vendosej me penallti në Etihad Stadium.

Reali do të fitonte 4-3 pas goditjeve nga pika e bardhë, pas humbjeve të kushtueshme nga Bernardo Silva dhe Mateo Kovacic.

Los Blancos kishin humbur së pari kur Ederson priti goditjen e 38-vjeçarit Luka Modric, por Reali ktheu në gol çdo përpjekje tjetër pas kësaj.

Zgjedhjet e penalltive në të dyja anët ishin paksa befasuese, veçanërisht me portierin e Cityt, Ederson, që gjuajti dhe shënoi me qetësi nga 11 metra.

Por, doli se për Real Madridin, dy lojtarë refuzuan mundësinë për të ekzekutuar një penallti.

Laisser un commentaire