Emocionuese: Vellai i Liridona Ademajt takon nipat e tij pas shumë kohe

Leonard Ademaj – vëllai i Liridona Ademajt, që u vra disa muaj më parë, i ka takuar pas shumë kohe nipat e tij.

Në pamjet që po qarkullojnë duket që takimi ka ndodhur në Suedi dhe Leonardi shihet shumë i emocionuar.

30 vjeçarja Liridona Ademaj, ishte vrarë më 29 nëntor të vitit të kaluar, derisa ishte duke udhëtuar me makinë në periferi të Prishtinës, bashkë me burrin dhe dy fëmijët e saj.

Të arrestuar për këtë rast makabër janë katër persona.

I dyshuari kryesor është ish bashkëshorti i Liridonës, Naim Murseli, i cili që gjendet në paraburgim në Burgun e Sigurisë së Lartë, Kushtrim Kokalla dhe Granit Plava.

Ndryshe një javë më parë Gjykata Themelore e Prishtinës, ua ka vazhduar edhe për dy muaj, Naim Murselit, Granit Plavës dhe Kushtrim Kokallës, të cilët dyshohen për vrasjen e Liridona Ademajt.

Kjo ishte konfirmua nga zëdhënësja e kësaj gjykate Mirlinda Gashi.
” Masa e paraburgimit të pandehurve iu llogaritet prej datës 29.02.2024 deri më datë 28.04.2024″, kishte thënë ajo.

Laisser un commentaire