Sela: Ky bashkim është amanet për të udhëtuar drejtë Europës dhe SHBA

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti në tubimin e sotëm në Gostivar nënshkroi marrëveshje për koalicion me kreun e Aleancës për Shqiptarët Ziadin Selën, me çka u zyrtarizua dhe bashkangjitja e kësaj partie me Frontin Evropian.

Sela në fjalimin e tijë deklaroi se ky bashkpunim është amanet për të udhëtuar drejtë Europës dhe SHBA-së, për të mirën e shqiptarëve, për të realizuar të gjitha projektet që shqiptarët meritojnë.
Ai poashtu tha se këtë frontë nuk mundë ta fitojnë partiçkat e vogla që kanë vetëm interesin personal.

Laisser un commentaire