Problemet me para dhe dy arsye tjera pse Barcelona po planifikon ta mbajë Lewandowskin në ekip

Barcelona tashmë ka filluar planet e tyre për sezonin e ardhshëm dhe duket se ata kanë marrë vendim që të vazhdojnë me Robert Lewandowskin në krye të sulmit sipas raportimeve të fundit.

Ka tri arsye pse klubi blaugranas ka vendosur t’i besojë sulmin 35-vjeçarit, ndonëse më herët ishte raportuar se ai do largohet në verë.

Problemet me para – Barcelona është ende në vështirësi financiare për shkak të shtrëngimit të rregullave financiare nga La Liga. Për këtë arsye, blaugranasit nuk e kanë qëllimin që të shpenzojnë para për blerjen e një sulmuesi tjetër nëse Lewandowski largohet, sidomos pas ardhjes së Vitor Roques.

Laisser un commentaire